Zamknij
REKLAMA

Groźne zjawiska pogodowe. Pilne ostrzeżenia IMGW. Sochaczew w strefie burz

15:00, 12.08.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Na dzisiejszy dzień i noc synoptycy przewidują wystąpienie w Polsce bardzo groźnych zjawisk pogodowych. Zagrożenie wiąże się przede wszystkim z burzami połączonymi z ulewami i gradem, ale głównie bardzo silnymi, niszczycielskimi porywami wiatru. Sytuacja dotyczy przede wszystkim obszaru ciągnącego się od województwa opolskiego i śląskiego po województwo lubelskie. Zagrożone burzami jest jednak również centrum Polski, w tym Sochaczew.

 

Według dzisiejszego komunikatu Polskich Łowców Burz, sytuacja meteorologiczna w Polsce nie jest jednoznaczna, stąd komunikaty na ten temat są stale aktualizowane. „Na chwilę obecną jednak można stwierdzić, że sytuacja wygląda groźnie i możliwy będzie rozwój burz superkomórkowych oraz/lub układu MCS z wbudowaną linią szkwału” - pisze portal, obejmując 2 stopniem zagrożenia obszar ciągnący się od województwa opolskiego i śląskiego po województwo lubelskie. Zgodnie z tym samym źródłem, powiat sochaczewski, podobnie jak południowe i centralne Mazowsze, znalazł się w obszarze 1 stopnia zagrożenia, w którym mogą występować burze z ulewnymi deszczami, na szczęście z mniejszym ryzykiem niszczycielskich wiatrów. Oto cała część komunikatu:

„W tej części kraju prognozuje się zaleganie stref opadów warstwowych z ośrodków burzowych, które znajdą się na południowy wschód. Nie mniej w trakcie opadów mogą występować wyładowania atmosferyczne, a same opady chwilami będą bardzo silne, co może wiązać się z ryzykiem lokalnych podtopień. Nie wyklucza się także rozwoju nowych ośrodków burzowych, które powstaną dzięki silnemu wymuszaniu wznoszenia. W przypadku świeżych komórek dodatkowo istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia silnych porywów wiatru”.

Również zgodnie z ostrzeżeniem IMG (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej), powiat sochaczewski znajduje się w strefie 1 stopnia zagrożenia silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra 13 sierpnia do 7 rano.

REKLAMA
(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NIckNIck

1 0

Dzięki mordy! Wy też na siebie uważajcie :) 08:07, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone