Zamknij
REKLAMA

Remont boiska przy Ogrodniku. I nie tylko boiska. Inwestycja czas start

14:49, 10.07.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Nie tylko remont boiska. Zadanie obejmuje również przebudowę okolicznych obiektów sportowych, takich jak bieżnia, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Starostwo jest już gotowe do wprowadzenia wykonawcy na plac budowy. Podczas sesji 10 lipca radni jednomyślnie zgodzili się dołożyć 240 tysięcy złotych do zdania, których brakowało do rozstrzygnięcia przetargu. Warta obecnie ponad 1 milion złotych inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Sochaczewskiego.

 

Obecnych i przyszłych uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego na pewno bardzo ucieszy ta inwestycja. Wielką potrzebę jej realizacji mieszkańcy wyrazili już podczas głosowania nad projektami pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Sochaczewskiego, w wyniku którego to właśnie remont boiska przy Ogrodniku okazał się zwycięzcą spośród tak zwanych inwestycji twardych. Teraz przyszedł czas na jego realizację.

Podczas sesji powiatowej 10 lipca dokonano zmian w budżecie, umożliwiających przystąpienie do prac, a w pierwszej kolejności podpisanie umowy z wykonawcą. Jak wyjaśniała skarbnik Teresa Pawelak, przeprowadzony przetarg wykazał wyższe kwoty niż zabezpieczone w budżecie. Do 885 tysięcy złotych należało dołożyć brakujące 240 tysięcy złotych. Wartość inwestycji po zmianach wynosi więc teraz 1 milion 125 tysięcy złotych. Radni jednomyślnie zgodzili się dokonać stosownych zmian zarówno w budżecie, jak i w WPF. Wcześniej jedynie radny Jerzy Żelichowski zwrócił uwagę, że inwestycje tego typu, podobnie jak boisko przy Chopina, powinny być wykonywane z budżetu standardowego, a nie obywatelskiego.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, zadanie obejmować będzie remont boiska, bieżni, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz oświetlenia. Projekt obejmuje również inne elementy zagospodarowania terenu, jak krzesełka na utwardzonej nawierzchni. Poniżej kilka szczegółów dotyczących zakresu prac:

- W miejscu istniejącej bieżni zaprojektowano bieżnię okrężną 333,33 m trzytorową z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową przepuszczalną – na przepuszczalnej podbudowie. Wewnątrz bieżni zaprojektowano boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach pola gry 52 x 90 m. Zakola bieżni będą trawiaste – trawa jak na boisku piłkarskim. Na zakolu wschodnim powstanie skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów o nawierzchni trawiastej. W ramach inwestycji zaprojektowano utwardzenie z kostki betonowej pod ustawienie miejsc siedzących. Przy bieżni od strony południowej zaprojektowano ustawienie dwóch ławek po 10 miejsc siedzących.

Dodajmy, że w pobliżu boiska znajdują się inne zaniedbane elementy przyszkolnej bazy sportowej, których zadanie nie obejmuje. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości również one doczekają się gruntownego odnowienia.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

obserwatorobserwator

0 0

A już myślałem, że to będzie bieżnia 420 m jak na stadionie przy Warszawskiej , a tu patrzcie Państwo jednak 333 m zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - można? można! 22:44, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone