Zamknij
REKLAMA

Aktualna sytuacja pogodowa w powiecie. Niestety, jesteśmy przed głównym uderzeniem frontu

19:26, 13.06.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Niestety, wbrew pozorom, jesteśmy przed głównym uderzeniem przechodzącego nad naszym powiatem frontu burzowego. Kulminacja spodziewana jest między północą o pierwszą w nocy.

 

Kilkanaście zgłoszeń w skali powiatu. Głównie naderwane dachy i uszkodzone budynki. To efekt pierwszej tury uderzenia frontu burzowego, który przechodzi nad naszym powiatem. Ucierpiały w pierwszej fali gmina Iłów, a w kolejnej Nowa Sucha i Stary Dębsk. Jedno zgłoszenie dotyczyło zalanej piwnicy (Jasieniec). Mimo wszystko możemy uznać, że szkody nie są duże. Niestety, to nie było główne uderzenie frontu. Kulminacja spodziewana jest między północą a pierwszą w nocy.

Rzeczywiście, mimo burzy, która w tej chwili wydaje się być rozrzedzona, ma się wrażenie ciszy przed burzą. I to wrażenie niestety pokrywa się z prognozami na najbliższe godziny. Rozmawialiśmy na ten temat z Rafałem Krupą, oficerem prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Front, który od dwóch godzin przechodzi nad naszym powiatem, miał nas „liznąć”. I liznął. Najgorsze – według prognoz – przed nami, około północy.

Jak powiedział nam oficer Rafał Krupa, front przemieszcza się z zachodu na wschód, jednak po drodze ma różne zawirowania. Spodziewane uderzenie, miejmy nadzieję, osłabi fakt, że wyraźnie się schłodziło. Należy jednak absolutnie mieć się na baczności i zachować najwyższą ostrożność.

Treść alertu RCB -> TUTAJ

Dziękujemy Czytelnikowi Danielowi za zdjęcia

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

JacaJaca

2 1

Burza obecnie jest nad obszarem Piotrkowa Trybunalskiego, do nas dotrze przed północą, raczej już bliżej 23. W Tuszynie jest oderwanie chmury, połamane drzewa. 19:47, 13.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

racaraca

0 0

jakiegoś wielkiego *%#)!& nie było 07:18, 14.06.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone