Zamknij
REKLAMA

Fałszywe maile od skarbówki. Wyglądają wiarygodnie

09:01, 11.06.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej - taki tytuł wiadomości noszą maile wysyłane do mieszkańców Sochaczewa i okolic.  Już kilka miesięcy wcześniej sochaczewianie mieli do czynienia z mailami podobnej treści, tamte wyglądały jednak znacznie mniej wiarygodnie - napisane z błędami i literówkami. Tym razem wiadomości napisane są językiem oficjalnym. Twórcy maila powołują się na przepisy prawa. Naszą czujność powinna wzbudzić nazwa adresata, tak w poprzednich mailach, jak i obecnych nie ma ona nic wspólnego z adresami mailowymi Urzędu Skarbowego. 

Przypominamy, że US nie informują o wszczęciu kontroli przez Internet. Prosimy o zachowanie ostrożności i nie otwieranie załączników, w których mogą znajdować się wirusy.

Poniżej podajemy treść maila:

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.06.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.06.2019r. o godz. 9.00. 

Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci. 

Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku. 

Zalacznik do pobrania 

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.). 
 

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

roborobo

1 0

Każdy, kto chociaż w stopniu podstawowym, umie czytać uważnie i ze zrozumieniem, nie otworzy załącznika z takiego maila. Tu nic się nie zgadza. Słusznie Redakcja zauważa, ze US nie zawiadamia o kontrolach mailowo. Urzędy zawsze piszą do obywateli polskich wyłącznie w języku polskim, a więc używają polskich znaków. No i załącznik z dziwnym rozszerzeniem. To powinno wystarczyć żeby wyrzucić taką wiadomość. No, ale pokolenie smarfonowe praktycznie nie używa polskich znaków. I jest mało uważne. Wtedy kłopot gotowy.
11:55, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone