Zamknij

Dodatkowe patrole policji i większa komenda straży wsparte przez ratusz

12:23, 22.05.2019 MF Aktualizacja: 10:03, 23.05.2019
Skomentuj

145 tysięcy złotych dla policji i 200 tysięcy dla straży pożarnej – takimi kwotami samorząd miejski Sochaczewa wesprze obie służby w organizacji dodatkowych patroli policji, zakupie samochodu policyjnego i rozbudowie komendy straży pożarnej przy Staszica.

 

Podczas sesji 21 maja radni miejsce wyrazili zgodę na dokonanie zmian w budżecie, zapisując w sumie 345 tysięcy złotych na wsparcie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Z tzw. wolnych środków miejskiego budżetu wydzielono 90 tysięcy złotych na dodatkowe patrole policji, 10 tysięcy na nagrody za osiągnięcia policjantów, 45 tysięcy na zakup samochodu oznakowanego segmentu C i 200 tysięcy na rozbudowę budynku strażnicy KPPSP przy ul. Staszica.

Zmiany w budżecie w tym zakresie uzasadnił wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski.

- Potrzeby jeśli chodzi o dodatkowe patrole policji w poszczególnych punktach miasta jest ogromna. Chodzi przecież o to, by mieszkańcy czuli się bezpieczni i byli bezpieczniejsi. Zakup samochodu oznacza szybsze przemieszczanie. A straż pożarna służy mieszkańcom w różnym zakresie. Strażacy służą pomocą mieszkańcom w szeregu zdarzeń losowych. Te środki, które przekazujemy, są na miarę naszego budżetu cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy wspomóc zarówno policję, jak i straż pożarną.

Obecni na sesji naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP podinsp. Paweł Dubielecki oraz zastępca komendanta powiatowego PSP Wiesław Gorzki podziękowali za wsparcie.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

??

1 0

Witam, gratulacje dla obydwu służb...W bezpieczeństwo mieszkańców trzeba inwestować.
W kwestii formalnej-prośba do autora- na końcu artykułu należałoby uzupełnić stopień służbowy Pana Zastępcu Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. 04:47, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

AlisAlis

1 0

Witam, gratulacje dla obydwu służb...W bezpieczeństwo mieszkańców trzeba inwestować.
W kwestii formalnej-prośba do autora- na końcu artykułu należałoby uzupełnić stopień służbowy Pana Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. 04:49, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brajanbrajan

1 0

Witam, gratulacje dla obydwu służb...W bezpieczeństwo mieszkańców trzeba inwestować.
W kwestii formalnej-prośba do autora- na końcu artykułu należałoby uzupełnić stopień służbowy Pana Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. 07:19, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

linulinu

0 0

@?, @Alis, @brajan <- naćpałeś się ? 08:14, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stefan stefan

0 0

marudzisz to ja Ci uzupełniam chociarz przyznaje racje wystarczy wejsc na pspsochaczew i zakl. kadra: st. bryg. mgr inż. Wiesław Mirosław GORZKI 09:58, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JKSJKS

0 0

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, w dniu 21 maja 2019 r., radny Robert Błaszczyk po raz kolejny zwrócił się do Burmistrza oraz radnych z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości wprowadzenia zmian w projekcie pt. ?PROJEKT BOISKA GŁÓWNEGO O NAWIERZCHNI NATURALNEJ Z DRENAŻEM , NAWODNIENIEM I OŚWIETLENIEM ORAZ BIEŻNI? sporządzonego przez pracownię projektową w Łodzi - autor projektu mgr inż. arch. Jarosław Kowalczyk. Celem wniosku radnego Błaszczyka, było wprowadzenie zmian w projekcie związanych z dostosowaniem go do stanu zgodnego z obowiązującym prawem. Należy tu przypomnieć, że projekt realizowany jest z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu. Departament Infrastruktury Sportowej w Ministerstwie Sportu w dokumencie (?Wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej?) ze stycznia 2017 r. zawarł wytyczne w brzmieniu: ?Stadiony lekkoatletyczne, z uwagi m.in. na liczbę obiektów i urządzeń, oraz związaną z tym obszerność wytycznych techniczno-funkcjonalnych, należą do najbardziej skomplikowanych zewnętrznych obiektów sportowych. Przy ich projektowaniu niezbędne jest odpowiednie doświadczenie w budownictwie sportowym, stosowanie sprawdzonych jakościowo technologii oraz uwzględnianie aktualnych norm budowlanych, jak również wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) (?.) Jednocześnie należy podkreślić fakt, że w pełni prawidłowe zaprojektowanie obiektów i urządzeń lekkoatletycznych wymaga bezwzględnej znajomości przez projektanta zarówno podręcznika IAAF ?Track and Field Facilities Manual?: 2008, jak i opracowania PZLA zatytułowanego ?Założenia dla projektantów stadionów LA? (wydanie z 2015 r., oprac. Tadeusz Majsterkiewicz)?.
W/w przepisy nie przewidują budowy bieżni o niestandardowej długości 420 m, a sam Departament Sportu w opublikowanym dokumencie stwierdza, że ?Długości niestandardowe (bieżni) powodują problemy z wyznaczeniem dystansów oraz nadmiar linii startu. W konsekwencji ich nieczytelność bądź nieprecyzyjne wyznaczenie utrudnia rzetelne przeprowadzanie zawodów sportowych/sprawdzianów szkolnych?.
Wniosek radnego Błaszczyka upadł głosami radnych PiS oraz Sochaczewskiego Forum Samorządowego. Od głosu wstrzymał się radny PiS Sławomir Dorywalski.
Nasza sprawa dotyczy budowy bieżni o niestandardowej długości 420 m.
Obowiązujące obecnie przepisy dotyczące projektowania i budowy obiektów sportowych w tym boisk i bieżni, oprócz przepisów zawartych w ustawie Prawo Budowlane obligują inwestora, projektanta, ale również wykonawcę do bezwzględnego przestrzegania tych przepisów. Brak ich respektowania może prowadzić do ?bomby z opóźnionym zapłonem? związanej z brakiem możliwości odebrania inwestycji przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i dopuszczeniu obiektu do użytkowania z powodu realizacji bez uwzględnienia obowiązujących przepisów. Ten obiekt jest obiektem użyteczności publicznej finansowanym z budżetu miasta i państwa.
Z informacji uzyskanych przez radnego Roberta Błaszczyka wynika, że projekt budowy bieżni o długości 420 m nie uzyskał pozytywnej opinii PZLA.
Radni BS oraz KO podkreślają, że ich celem jest budowa w pełni wartościowego obiektu sportowego, spełniającego wymagania obowiązujących norm i przepisów, takiego, który będzie dobrze służył mieszkańcom miasta i powiatu. Na którym będzie można organizować różnego rodzaju imprezy lekkoatletyczne, zawody sportowe promujące miasto, i których wyniki będą ogólnie respektowane oraz brane pod uwagę w rankingach innych zawodów sportowych. Jeszcze nie jest za późno, inwestycja dopiero ruszyła!

Radna Rady Miejskiej Jolanta Kulpa Szczepaniak
11:27, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%