Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych. Powrót po 4 latach

10:39, 05.05.2019 | Starostwo Powiatowe Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Po czterech latach przerwy powraca jedna z najbardziej popularnych imprez sportowych tego typu w kraju. Miło nam poinformować, iż XXII Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych odbędą się 5 czerwca na stadionie MOSiR przy ul. Chopina w Chodakowie. Dzięki decyzji władz powiatowych, miejskich, Stowarzyszenia „Ja-Ty-My” i przy wsparciu posła Macieja Małeckiego, niepełnosprawni ponownie będą mieli możliwość sportowej rywalizacji. Co ważne, tegoroczną edycję obejmie Patronatem Honorowym Para Prezydencka RP.

 

Pragnąc rozwijać współpracę i integrację osób niepełnosprawnych powiatu sochaczewskiego poprzez sport i rekreację oraz opierając się na doświadczeniach organizowanej imprezy pn. „Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych” w Sochaczewie - starosta sochaczewski Jolanta Gonta wraz z burmistrzem miasta Sochaczew Piotrem Osieckim oraz Tomaszem Musielskim, prezesem Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY” podpisali w październiku ub.r. list intencyjny o przywróceniu wymienionej imprezy sportowej, która poprzez swoje ponad 20-letnie doświadczenie, charakter i organizację stanowiła ważną formę rehabilitacji osób niepełnosprawnych a przy tym była jedną z największych imprez tego typu w Polsce. W realizację pomysłu zaangażował się poseł na Sejm RP Maciej Małecki, który aktywnie wspiera działania zmierzające do organizacji zawodów.

Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Sochaczewie to wielkie święto społeczności z niepełnosprawnością. Zawody, które w roku 2019 obchodzić będą 22. edycję i tym samym zostaną wznowione po 4 latach przerwy, od początku pomyślane są tak, by mogła w nich wziąć udział jak największa liczba osób. Nie ma podziału na kategorie czy stopień niepełnosprawności. Są to zawody rekreacyjne o charakterze integracyjnym. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, mają zgodę lekarza na udział i aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Taka otwartość każdego roku przyciągała do Sochaczewa ok. 300 osób gotowych do sportowej rywalizacji, reprezentujących ponad 30 placówek z całej Polski, co przekładało się na ok. 1000 osobo-startów podczas jednej edycji imprezy. Przyjęcie tylu sportowców, zadbanie nie tylko o sprawny przebieg zawodów, ale i zaplecze chociażby gastronomiczne, o godne uhonorowanie zwycięzców, jest nie lada wyzwaniem. Organizatorzy jednak już od kilku miesięcy pracują nad tym, by przebieg imprezy nawiązywał swym charakterem do największych imprez sportowych. Wystąpiono też z zaproszeniem do Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o patronat honorowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy nad zawodami. Pomysł przywrócenia Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych w Sochaczewie spotkał się w Kancelarii Prezydenta z pozytywną opinią. – Para Prezydencka z uznaniem i życzliwością przyjęła informację o zaangażowaniu władz samorządowych powiatu sochaczewskiego i miasta Sochaczew w organizację tego wartościowego przedsięwzięcia, które służy popularyzowaniu aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością oraz stanowi doskonały przykład integracji Państwa środowiska lokalnego – mówi Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP, informując, iż zaproszenie dotyczące objęcia patronatem zostało przyjęte.

Skład komitetu organizacyjnego zawodów tworzą: Maciej Małecki - poseł na Sejm RP, Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Piotr Osiecki - burmistrz miasta Sochaczew, Tomasz Musielski - prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”w Łodzi, Tadeusz Głuchowski - wicestarosta, Marek Fergiński - wiceburmistrz m. Sochaczew, Agata Kalińska - naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM Sochaczew, Monika Osińska - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie, Katarzyna Kajak - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Marcin Odolczyk - rzecznik prasowy Starostwa.

- Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Sochaczewie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród środowiska osób niepełnosprawnych, dla których często są to jedyne o tak wysokiej randze zawody sportowe, w których mogą wziąć aktywny udział. Stąd też nasza wspólna decyzja, by imprezę przywrócić i ponownie na stałe zapisać w kalendarzu sportowych wydarzeń na terenie powiatu – mówiła starosta Jolanta Gonta.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

 

(Starostwo Powiatowe Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

obserwatorobserwator

4 0

Dajcie już spokój z tym Małeckim, otwieram lodówkę a tam Małecki, otwieram pralkę a tam Małecki, otwieram szafę a tam Małecki, ciekawe gdzie go jeszcze znajdę? horror A wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych to gdzie? "Macie popierać i nie przeszkadzać" cytat z miłościwie nam panującego. 15:27, 05.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zofijazofija

0 0

W internecie bylo tez o Maleckim i o SKOK ,,,,,i o kasie ok.300 mln....jakis Szewczak....Kosztowniak.... 11:46, 07.05.2019


JanosikJanosik

3 0

Niech idzie do Brukselki albo się ożeni! Będzie spokój! 20:44, 05.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone