Zamknij
REKLAMA

Policja Iłów. Apel o zakup radiowozu dla komendy w Sochaczewie

09:33, 14.03.2019 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

Czy radni Iłowa wyrażą zgodę na dofinansowanie zakupu policyjnego radiowozu nieznakowanego?

 

Kierownik iłowskiego posterunku policji aspirant sztabowy Marek Jakubowski zwrócił się z apelem do radnych gminy Iłów o przyłączenie się do zakupu nowego samochodu dla potrzeb komendy powiatowej policji w Sochaczewie. Wiąże się to z tym, że obsada posterunku w Iłowie nie zapewnia całodobowego dyżuru policjantów. W związku z tym duża część interwencji na terenie gminy Iłów jest obsługiwana przez komendę powiatową bądź posterunek w Młodzieszynie, co wymaga dużej mobilności funkcjonariuszy.

Auto przeznaczone ma być dla służb operacyjnych komendy powiatowej.

Miałby to być projekt wspólny gminy Iłów i gminy Młodzieszyn, gdyż inne samorządy już wspierają policjantów także w różny inny sposób, na przykład w postaci finansowania dodatkowych służb policjantów i dzielnicowych.

Dofinansowanie wyniosłoby po 50%, co z kwoty 42 tysięcy złotych przypada po 21 tysięcy złotych przez każdy z tych samorządów.

Wójt Jan Kraśniewski poinformował, że po spotkaniu z komendantem powiatowym policji i analizą przeprowadzoną wraz ze skarbnik Agnieszką Brzeską oraz informacjami o podobnych stanowiskach innych samorządów, pomimo szczupłości tegorocznego budżetu prosi radnych o przychylne ustosunkowanie się do prośby policji. Wymaga tego współpraca samorządów z policją i przede wszystkim względy bezpieczeństwa gminnych społeczności.

Przewodniczący rady Sławomir Tomaszewski zaproponował przygotowanie na marcową sesję rady uchwały intencyjnej o woli przekazania tych pieniędzy, bo sam fakt konieczności ich zdeponowania nastąpi prawdopodobnie dopiero pod koniec roku.

 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

MarekMarek

0 0

Pytanie : a od czego jest ministerstwo spraw wewnętrznych , to oni powinni zapewnić środki do wykonywania służby , a nie wydawać środki idące w dziesiątki milionów na ochronę fanaberii starego człowieka -,, miesięcznice , pilnowanie domu satrapy z Suwałk , lub sprzątanie pomieszczeń komendanta . 09:53, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone