Zamknij
REKLAMA

1,5 miliona na wymianę kotłów i OZE. Tłumy w OSP Iłowie

22:04, 13.03.2019 | K.Ż
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj o 17.00 w strażnicy OSP w Iłowie tłumnie zgromadzili się mieszkańcy gminy, zainteresowani udziałem w projekcie zakładającym dofinansowanie do fotowoltaiki, wymiany kotłów c.o. oraz instalacji z odnawialnych źródeł energii ze środków unijnych.

W tematykę spotkania zgromadzonych wprowadził wójt Jan Kraśniewski, a w aspekty techniczne wykonania takich instalacji oraz warunki uczestnictwa w programie przedstawił reprezentant Fundacji Global ECO. 

Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Pozwala on na sfinansowanie nawet do 80% wartości inwestycji. Celem programu jest wymiana kotłów c.o. oraz montaż instalacji z odnawialnych źródeł energii w budynkach.

O dotacje na wymianę urządzeń grzewczych oraz montaż instalacji Źródeł Energii OZE mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Iłów, osoby fizyczne, posiadające prawo własności nieruchomości, do budynku mieszkalnego już istniejącego, którzy zdecydują się na wymianę wcześniejszego źródła ciepła na kocioł pelletowy, gazowy, holztgaz czy powietrzną pompę ciepła

Wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski wyraził swoje zadowolenie z przebiegu spotkania, na które tak licznie przybyli mieszkańcy gminy.

To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane przy moim udziale i jestem pozytywnie zbudowany frekwencją, która dziś dopisała. A zobrazować to może sala OSP w Iłowie, która jest bardzo duża, a dziś pękała w szwach. Cieszy mnie, że informacja o spotkaniu dotarła do tak licznej grupy zainteresowanych, a dzięki temu tak wiele osób mogło dziś uzyskać informacje jak otrzymać dofinansowanie na wymianę kotłów c.o. oraz montaż instalacji z odnawialnych źródeł energii w budynkach. Dotacja do projektu wynosi 1,5 mln zł. Myślę, że w najbliższych dniach do Urzędu Gminy Iłów wpłynie wiele ankiet od mieszkańców – dodaje wójt.

Osoby zainteresowane w pierwszej kolejności muszą wypełnić ankietę, która jest dostępna w Urzędzie Gminy Iłów bądź  na stronie internetowej Fundacji Global Eco. http://globaleco-prod.web24.info.pl/front/ilow/ilow 
Nabór wniosków potrwa do 8.05.2019r. Najprawdopodobniej zostaną one rozstrzygnięte we wrześniu, a do jesieni 2020r. instalacje zostaną zamontowane u wnioskodawców.

 

 

 

 

 

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone