Zamknij
REKLAMA

Oddaliśmy 250 litrów krwi. I mamy swoich dawców mistrzów

14:49, 13.03.2019 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku lat sochaczewianie mają możliwość stałego oddawania krwi dla potrzebujących. I coraz więcej mieszkańców z tej możliwości korzysta. W 2018 roku oddaliśmy w sumie 250 litrów krwi, która kto wie, jak wielu ludziom uratowała zdrowie lub życie. Są też wśród nas prawdziwi dawcy mistrzowie.

 

Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Sochaczewie od dłuższego czasu współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

- Dzięki tej współpracy już kolejny rok mamy w Sochaczewie możliwość oddania krwi w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca. W te dni na placu Kościuszki parkuje specjalny ambulans, w którym mamy możliwość zrobienia czegoś dla innych – mówi naczelnik wydziału Joanna Kamińska. Najbliższa taka akcja będzie miała zatem miejsce 20 marca.

Chętnych do niesienia pomocy w ten sposób w naszym mieście nie brakuje. W 2018 roku sochaczewianie oddali w sumie około 250 litrów krwi. To naprawdę dużo. Dzięki tej ofiarności wszyscy mogą liczyć na pewne przywileje w mieście.

- W Urzędzie Miasta funkcjonuje program dla honorowych dawców krwi, w ramach którego wydajemy specjalne sochaczewskie karty mieszkańca, oferujące dodatkowe ulgi dla dawców. W tej chwili mamy wydanych 90 takich kart – wyjaśnia naczelnik Kamińska.

Wśród wspomnianych honorowych dawców krwi mamy też w Sochaczewie dziesięć wyjątkowo hojnych i systematycznych osób, które uzyskały tytuł Zasłużonych dla Zdrowia i Narodu. Ci niezwykli mieszkańcy mają 100-procentowe zniżki na wszelką miejską ofertę rekreacyjną czy kulturalną (bezpłatne wejścia na basen czy do Sochaczewskiego Centrum Kultury).

Musimy pamiętać też o tym, że nie każdy może zostać dawcą. Przede wszystkim muszą być to osoby zdrowe w szerszym rozumieniu, czyli nie mogą przyjmować stałych leków, być nosicielami na przykład żółtaczki czy też posiadać skazy krwotocznej.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone