Zamknij
REKLAMA

Oddaliśmy 250 litrów krwi. I mamy swoich dawców mistrzów

14:49, 13.03.2019 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku lat sochaczewianie mają możliwość stałego oddawania krwi dla potrzebujących. I coraz więcej mieszkańców z tej możliwości korzysta. W 2018 roku oddaliśmy w sumie 250 litrów krwi, która kto wie, jak wielu ludziom uratowała zdrowie lub życie. Są też wśród nas prawdziwi dawcy mistrzowie.

 

Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Sochaczewie od dłuższego czasu współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

- Dzięki tej współpracy już kolejny rok mamy w Sochaczewie możliwość oddania krwi w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca. W te dni na placu Kościuszki parkuje specjalny ambulans, w którym mamy możliwość zrobienia czegoś dla innych – mówi naczelnik wydziału Joanna Kamińska. Najbliższa taka akcja będzie miała zatem miejsce 20 marca.

Chętnych do niesienia pomocy w ten sposób w naszym mieście nie brakuje. W 2018 roku sochaczewianie oddali w sumie około 250 litrów krwi. To naprawdę dużo. Dzięki tej ofiarności wszyscy mogą liczyć na pewne przywileje w mieście.

- W Urzędzie Miasta funkcjonuje program dla honorowych dawców krwi, w ramach którego wydajemy specjalne sochaczewskie karty mieszkańca, oferujące dodatkowe ulgi dla dawców. W tej chwili mamy wydanych 90 takich kart – wyjaśnia naczelnik Kamińska.

Wśród wspomnianych honorowych dawców krwi mamy też w Sochaczewie dziesięć wyjątkowo hojnych i systematycznych osób, które uzyskały tytuł Zasłużonych dla Zdrowia i Narodu. Ci niezwykli mieszkańcy mają 100-procentowe zniżki na wszelką miejską ofertę rekreacyjną czy kulturalną (bezpłatne wejścia na basen czy do Sochaczewskiego Centrum Kultury).

Musimy pamiętać też o tym, że nie każdy może zostać dawcą. Przede wszystkim muszą być to osoby zdrowe w szerszym rozumieniu, czyli nie mogą przyjmować stałych leków, być nosicielami na przykład żółtaczki czy też posiadać skazy krwotocznej.

(MF)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone