Zamknij
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Gawłowie. Koncepcja rozbudowy gotowa

13:32, 13.03.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Projektant przygotował koncepcję rozbudowy Szkoły Podstawowej w Gawłowie. Po konsultacjach i akceptacji, na jej podstawie jeszcze w tym roku powstanie projekt, a w przyszłym nowe skrzydło. Koncepcja zakłada dostawienie piętrowego obiektu z dodatkowymi salami lekcyjnymi, przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

- W najbliższym czasie odbędą się spotkania radnych gminy, projektanta i dyrektor szkoły w Gawłowie, podczas których dyskusji poddana zostanie przygotowana wstępna koncepcja rozbudowy placówki. Do ewentualnie zgłoszonych propozycji zmian ustosunkuje się projektant, należy pamiętać, że nie wszystko, co by nam się zamarzyło w tym miejscu, jest realne. Budynek musi spełniać określone warunki, trzeba też brać pod uwagę wielkość i charakter działki – wyjaśnia aktualny etap prac nad rozbudową Szkoły Podstawowej w Gawłowie Iwona Szlaga, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Sochaczew.

Ostateczna akceptacja stworzonej już koncepcji otworzy drogę do opracowania projektu budowlanego, który zgodnie z planami władz gminy powstać ma w tym roku.

Inwestycja zakłada dobudowę do istniejącego budynku szkoły nowego skrzydła z parterem i jednym piętrem. Obiekt mieścić ma przede wszystkim sale lekcyjne oraz komputerową. Zgodnie z istniejącymi przepisami budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zatem będzie posiadał windę czy odpowiednio urządzone sanitariaty.

W związku z planowaną rozbudową, remontu doczeka się też stara część szkoły. Prawdopodobnie urządzona zostanie tu świetlica i szatnie z prawdziwego zdarzenia.

Jak podkreśla wójt Mirosław Orliński, rozbudowa szkoły stała się koniecznością w związku z reformą szkolnictwa, przywracającą osiem klas w podstawówkach, a także faktem, że przybywa nowych mieszkańców w okolicznych miejscowościach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku nie tylko powstanie projekt, ale też gmina chce ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę, by prace budowlane mogły ruszyć jesienią. W 2020 roku skrzydło ma być gotowe do przyjęcia uczniów.

 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Justyna111Justyna111

2 0

Czy Wójt pomyślał też o bezpiecznej drodze do szkoły? Brak chodnika, a ulica jeżdżą jak warisci. Pewnie dopóki nie stanie się tragedia chodnika nie będzie, a już kilku radnych go obiecywało 02:14, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone