Zamknij
REKLAMA

Alert RCB. Interwencja sochaczewian w ratuszu

09:36, 12.03.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Część mieszkańców Sochaczewa jest zaniepokojona, że w sobotę nie otrzymała powiadomienia SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

 

Minionego weekendu w związku z silnym wiatrem, wielu mieszkańców Sochaczewa i nie tylko, otrzymało SMS-y z ostrzeżeniem z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomości nie dotarły jednak do wszystkich osób, co spowodowało to zaniepokojenie, czy aby na pewno w Sochaczewie system ostrzegania działa prawidłowo. 9 marca jeden z mieszkańców interweniował w tej sprawie w ratuszu. Urząd miasta w odpowiedzi informuje, że SMS-y nie dotarły do wszystkich, gdyż prowadzona akcja miała charakter pilotażowy.

Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Cyfryzacji, system zacznie funkcjonować w grudniu tego roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w razie zbliżającego się zagrożenia pogodowego i nie tylko, przekaże stosowną informację do operatorów sieci komórkowych, którzy następnie prześlą SMS-y do klientów, znajdujących się w zasięgu.


 

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

HakierHakier

1 0

Ja byłem zaniepokojony bo otrzymałem dwa, pewnie ktoś nie dostał :) poza tym dostałem je jak już było prawie po wichurze. Taki kraj... 10:14, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 0

Ludzie nie mają co robić i nie mają chyba prawdziwych problemów - co swoją drogą chyba jest dobre 10:58, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiconNicon

1 0

Jak się okazuje, płytkość ludzi nie ma granic. Brak zajęcia i aż trzeba była interwencji w ratuszu.. 13:58, 12.03.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone