Zamknij
REKLAMA

Alert RCB. Interwencja sochaczewian w ratuszu

09:36, 12.03.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Część mieszkańców Sochaczewa jest zaniepokojona, że w sobotę nie otrzymała powiadomienia SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

 

Minionego weekendu w związku z silnym wiatrem, wielu mieszkańców Sochaczewa i nie tylko, otrzymało SMS-y z ostrzeżeniem z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomości nie dotarły jednak do wszystkich osób, co spowodowało to zaniepokojenie, czy aby na pewno w Sochaczewie system ostrzegania działa prawidłowo. 9 marca jeden z mieszkańców interweniował w tej sprawie w ratuszu. Urząd miasta w odpowiedzi informuje, że SMS-y nie dotarły do wszystkich, gdyż prowadzona akcja miała charakter pilotażowy.

Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Cyfryzacji, system zacznie funkcjonować w grudniu tego roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w razie zbliżającego się zagrożenia pogodowego i nie tylko, przekaże stosowną informację do operatorów sieci komórkowych, którzy następnie prześlą SMS-y do klientów, znajdujących się w zasięgu.


 

(Red.)
REKLAMA

Komentarze (3)

HakierHakier

1 0

Ja byłem zaniepokojony bo otrzymałem dwa, pewnie ktoś nie dostał :) poza tym dostałem je jak już było prawie po wichurze. Taki kraj... 10:14, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 0

Ludzie nie mają co robić i nie mają chyba prawdziwych problemów - co swoją drogą chyba jest dobre 10:58, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiconNicon

1 0

Jak się okazuje, płytkość ludzi nie ma granic. Brak zajęcia i aż trzeba była interwencji w ratuszu.. 13:58, 12.03.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone