Zamknij
REKLAMA

Żeromskiego. Kolejna skarga na śmierdziuchy

15:55, 09.02.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkanka podzieliła się z nami kolejnymi zdjęciami dokumentującymi sochaczewskie kopciuchy. - Smród niesamowity, a obok przedszkole i przychodnia – pisze mieszkanka.

 

Nawracający smog i medialna dyskusja na jego temat zwiększa świadomość mieszkańców w tym zakresie, o czym świadczy chociażby liczba nadsyłanych zdjęć i próśb o interwencję. Zdjęcia te jednak, podobnie, jak wspomniana liczba, dowodzą, że wzrostowi świadomości nie towarzyszy ograniczenie zjawiska.

- Tak palone jest w jednym z bloków przy ul. Żeromskiego. Smród niesamowity, a obok przedszkole i przychodnia – napisała do nas w ostatnich dniach jedna z mieszkankach.

Widoczny na fotografiach czarny dom faktycznie z ekologią się nie kojarzy.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (9)

zdzicho. zdzicho.

24 1

Kotłownie na ekogroszek w blokach zyskały na popularności ze wzgledu na wysokie ceny PEC czy gazu ziemnego. Taka kotłownia jak na załaczonym zdjęciu oferuje ciepło o połowe tansze niz z PEC i o 3/4 tańsze niz z ogrzewania gazowego. Rachunek ekonomiczny jest nieubłagany. Jeśli wspólnota mieszkaniowa uzywa odpowiedniego kotła i zasypuje go odpowiednim ekogroszkiem to nie ma podstaw do zakazania działalnośći. Tam nie wrzuci sie opony czy plastikowej butelki jak to jest robione w prywatnych willach. Dymienie z komina-takie jak na fotce trwa max 4-5 minut na godzinę, czyli wtedy gdy załącza sie dmuchawa. To nie jest non stop. 20:45, 09.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezesPrezes

14 0

Potwierdzam. Rachunek ekonomiczny jest bardzo prosty. 2.70 za m2 ogrzewania w takiej kotłowni a 4.50 z kotłowni PEC. 10:00, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

3 11

4-5 min co godzinę i tak nas truje . I się później człowiek dziwi ze wskaźniki smogu są tak podniesione jak w centrum miasta takie czarne chmury na niebie 10:09, 10.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ochr..Ochr..

3 0

Czepiasz się 4-5 minut z pewnością dlatego, ze nie czujesz strachu przed ludźmi mieszkającymi w blokach. Za to ślepy jesteś na miliony dziennie poruszających się śmierdzących i kopcących ciężarówek po polskich drogach (hitler chciał zrobić z Polski kraj tranzytowy, a jego spadkobierczyni makrela zrobiła). Napiszesz, że się czepiam a ?tiry? mają filtry?euro6 lub 7? (i może 157), owszem pewnie mają, ale jak nie kopcą to stań w nocy przed bramą wjazdową do magazynów i popatrz co wydostaje się z rur wydechowych tych z filtrami, podejdź bliżej i powąchaj, złap oddech. Ja to zrobiłem . Projektowanie przestrzenne w miastach - brak, korytarze powietrzne - brak, zakazy wznoszenia budynków na terenach zalewowych - co kogo to obchodzi itp. itd. Jak po kraju zapiernicza 5 000 000 (PIĘC MILONOW) dziennie ciężarówek to te opary na pustej przestrzeni wiaterek rozwiewa, a gdzie się zatrzymuje to cholerstwo ? dym? Właśnie w terenie zabudowanym bez korytarzy powietrznych ! Smog to tylko nagonka dziś na piece gazowe, był bum na olejaki teraz na gazówki ? co później ? panele słoneczne bo ocieplenie klimatu, może jeszcze wiatraki itp. ? 10:00, 13.02.2019


Mieszkaniec tego bloMieszkaniec tego blo

0 0

Mieszkam w tym bloku od ponad ćwierć wieku, pewnie dlatego wg jednego z komentujących jestem z gorszego sortu ??którym trzeba się przyjrzeć??!
Kotłownia jest ponad dekadę i są to pierwsze fotki z niby dymiącego komina. W sumie to jak z tą ślepą kurą i ziarnem 0 może rzeczywiście ram się dymek zdarzył, mokry groszek lub coś innego, ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Wiem za to jedno ? żaden problem zmanipulować takie zdjęcie, dla kogoś w miarę bystrego to kwestia paru, parunastu minut by nad domkiem ? blokiem tej skarżącej się paniusi nazwijmy ją ?Galicja Anonimowa?, czy właściciela portalu ?tusochaczew? czyli nad budynkiem starostwa powklejać smugi dymu bez względu na to czy pala tam gdzieś by się dymiło czy nie ? Gazeta Wyborcza temat podchwyci !
Nie w tym rzecz jednak. Jak napisałem, kotłownie mamy ponad dekadę, byłem przeciwnikiem jej budowy i przemian z tym związanych, ale byłem w mniejszości. Ale mimo iż byłem przeciw, kilku późniejszych drobnych awarii to jeśli chodzi o dymienie jakoś tego nie zauważyłem. Płacimy jako WM opłaty środowiskowe i widocznie ta ?Galicja Anonimowa? jest przez kogoś opłacona skoro albo zmanipulowała ten dym albo wreszcie i nam się udało raz dymek puścić :) - raz na naście lat.
Czytałem komentarze na FB i te na ?tusochaczew? z tym przyglądaniem się to jak to w przyrodzie ? każdy kij ma 2 końce, przyjdą małe mrozy, a przyjdą i zmontuje się ekipę autami, porobimy foteczki domkom prywatnym i damy je do prasy, może trafimy na tego co chce się przyglądać jak i na tą Galicję Anonimową, nazwałbym ją dosadniej, bo jak nazywa się donosicieli i kapusiów to wszyscy wiemy, ale, że to portal publiczny to będę unikał epitetów. Ale jak ktoś mi znany napisał na FB ? gdyby dymiła kotłowani to nikt mądry przychodni ani przedszkola by tu nie zrobił ! Poza tym mieszkam od strony spalonej 4-ki, kilkanaście m od tego niby dymiącego komina, i ani dymu nie widziałem, ani smrodu nigdy w domu nie czułem. Bronię tego czemu byłem przeciwny, ale nienawidzę kapusi i donosicieli tym bardziej anonimowych bo to zwykłe tchórzostwo.
20:45, 14.02.2019


abcabc

11 1

Wszyscy skupiamy się na kominach. Faktycznie, czasami nie ma jak tchu złapać. Ale problem naszych chorób tkwi również w tym co jemy, pijemy i czego dotykamy. Nikogo w naszym rządzie nie interesuje na przykład fakt, że zwykłe paragony sklepowe, potwierdzenia z bankomatów itp pokryte są trucizną przenikającą przez skórę:
https://www.joy.pl/lifestyle/4673/kwity-ze-sklepow-jak-bardzo-sa-trujace
http://zdrowepasje.pl/content/nie-dotykaj-paragon%C3%B3w-zniszcz%C4%85-twoje-zdrowie
Pojawiają się pytania - dlaczego w Polsce nie ma norm na trucizny używane w różnych produktach, dlaczego do artykułów spożywczych producenci bezkarnie dodają trującą chemię, dlaczego artykuły spożywcze pakowane są w trujące opakowania. Cywilizacja zmierza ku zagładzie.
11:32, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ABCABC

10 0

Podobno są gorące źródła więc może cały Sochaczew tak jak obiecywano zostanie do nich podłączony i skończy się smog i trucie ludzi ??? 07:32, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STOIKSTOIK

5 0

Witam, mam takie drobne uwagi do zamieszczonego tu zdjęcia kopcącego pieca z samodzielnej kotłowni w którą ta WM jest wyposażona.
Zdjęcie wygląda na fotomontaż z kilku powodów, proszę się dobrze przyjrzeć, ja to zrobiłem ponieważ wiem, że ta WM ma tą kotłownię od min 2010 roku i nigdy, powtarzam nigdy ! nie widziałem tak dymiącego tam komina. Mieszkam w sąsiedztwie i często patrzę przez okno.
1.Powodem pierwszym tego iż zdjęcie wygląda na fotomontaż to proszę zauważyć, że dymek wydostający się wprost z komina ma mniejsze natężenie czerni niż w części zmieniającej kierunek !
2.Następnie tuż przy wylocie dym ładnie unosi się pionowo w górę, później na pewnej h przyjmuje (nazwijmy to) kierunek lotu na płd. ? zach. zaś wyżej i ten nad drugą częścią budynku ewidentnie śmiga na zach. Malo tego ten dymek nad krótszą częścią budynku(na zdjęciu dość daleko od źródła dymu) ma większe zaczernienie niż ten wprost nad źródłem ?!
3.Rzecz moim zdanie najważniejsza ! ani pod opisem tekstowym, ani pod zdjęciem nie ma daty, godziny i koordynatów nawigacyjnych, brak jest danych identyfikacyjnych autorki/autora fotki, czyli bystrzejszy 8-latek w programie ?paint? lub dziś w ?paint3D? po zrobieniu zdjęcia budynku i w innych miejscach dymu lub znalezieniu dymków w ?google? obrobi zdjęcie tak by wyglądało ze komin dymi.
W necie są zdjęcia budynków urzędu miasta, gminy i powiatu oraz innych instytucji podległych tym samorządom, widoczne są kominy, są też fotki dymiących pól naftowych w stanach i nie tylko , mnie cieniasowi w tej materii doklejenie tych dymków do kominów budynków samorządów zajęło ok. godziny. Jak dla mnie to pic na wodę i fotomontaż !
09:16, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STOIKSTOIK

4 0

Zapomniałem dodać !
Na pierwszym zdjęciu dym zapiernicza w kierunku płn. autorce/autorowi fotek chyba wklejki się pomyliły! :) zachował/a by choć lot dymu w miarę kierunkowo na każdym ze zdjęć.
Dodam też że wiem i widzę, że na tym osiedlu kotłownie ma kilka budynków WM i w innych też takiego zadymienia nie widziałem, a mieszkam w okolicy już ?.dziesiąt lat.

09:43, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone