Zamknij
REKLAMA

Autobusy ZKM wracają do gminy Sochaczew

17:40, 08.02.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko wskazuje na to, że autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej wrócą na teren gminy Sochaczew. Umowa z PKS Grodzisk Mazowiecki kończy się 31 marca, a rozmowy na temat przywrócenia linii ZKM między wójtem Mirosławem Orlińskim a dyrektorem Krzysztofem Sieczkowskim zmierzają do podpisania umowy.

 

Gmina Sochaczew przedłużyła umowę z PKS Grodzisk Mazowiecki, ale tylko do końca marca br. Po tej dacie powinien pojawić się na terenie gminy nowy przewoźnik, choć w zasadzie będzie to powrót przewoźnika bardzo dobrze znanego mieszkańcom tych terenów. Jak twierdzi wójt Mirosław Orliński, negocjowana umowa zapewniać ma rozwiązania komunikacyjne odpowiadające na współczesne potrzeby mieszkańców:

- Odbyliśmy wiele rozmów z Zakładem Komunikacji Miejskiej i obecnie projekt przywrócenia autobusów ZKM na terenie naszej gminy jest bardzo zaawansowany. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy w przeddzień podpisania stosownej umowy. Dyrektor Sieczkowski odnosi się do planowanych kursów i całego przedsięwzięcia bardzo przychylnie. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach, dokładny rozkład będzie dopiero ustalany, ale mam nadzieję, że uda się wprowadzić autobusy do miejscowości, do których dotąd nie docierały.

Wójt podkreślił, że zgodnie z oczekiwaniami i większą liczbą uczniów na terenie gminy komunikacja autobusowa do szkół zostanie rozszerzona.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

linulinu

2 0

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej.... 10:14, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adsdfadsdf

1 0

W końcu :) 15:58, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone