Zamknij
REKLAMA

Finansowanie ZKM Sochaczew wzmocnione przez płatne parkowanie

15:35, 08.01.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Na ostatniej sesji rady miasta Sochaczew dyskutowano na temat dotacji przedmiotowej dla samorządowych zakładów budżetowych na 2019 rok. Burmistrz, Piotr Osiecki tłumaczył m. in. na jakiej podstawie przyznawana jest dotacja określonej wysokości dla ZKM.

 

Na ostatniej sesji rady miasta Sochaczew dyskutowano na temat dotacji przedmiotowej dla samorządowych zakładów budżetowych na 2019 rok. Takie dotacje są rokrocznie przyznawane Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Zakładowi Komunikacji Miejskiej. ZKM ma przyznaną dotację przedmiotową do jednego wozokilometra na rok 2019 w postaci 2,87 zł. Może nie są to środki imponujące, jak zauważył radny Andrzej Kuśmirek, ale jak tłumaczył burmistrz miasta, Piotr Osiecki, tę kwestię równoważą fundusze pozyskiwane z innych źródeł:

- Oprócz dotacji przedmiotowej, ZKM ma jeszcze inne źródła dochodów. Od 2015 roku pojawiły się środki pochodzące ze strefy płatnego parkowania, którego operatorem jest ZKM, czerpiąc do tej pory 75 % środków z tego tytułu. Teraz ZKM będzie czerpał pożytki w 100 procentach. Co więcej, choć od września uczniowie, posiadający Sochaczewską Kartę Mieszkańca jeżdżą bezpłatnie, nie oznacza to, że przejazdy generują dla zakładu straty, bo na ten cel ratusz także zabezpieczył środki w budżecie.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

PasażerPasażer

1 0

sochaczewski zkm to jedna wielka porażka brak jakichkolwiek informacji o zmianach, jeżdżące stadami autobusy w nieodpowiednich godzinach w pojazdach brud i smród na przystankach lodowisko lub śmieci, pogratulować burmistrzowi. 07:35, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pasażer 2Pasażer 2

0 0

Ale nowe wiaty mamy. To jak gXwno posypać lukrem. 07:58, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone