Zamknij
REKLAMA

Centrum Zarządzania Kryzysowego: ostrzeżenie dla Sochaczewa

09:19, 17.10.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Nie jest dobrze. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza na naszym terenie. Zalecane jest ograniczenie czasu przebywania na powietrzu.

 

Od dziś do jutra włącznie obowiązuje u nas ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 10.

- Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji, jak słaby wiatr, wyż i zamglenia – podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ogłoszone ostrzeżenie oznacza, że osoby z grup wrażliwych powinny być bardziej ostrożne i powinny unikać wychodzenia na zewnątrz oraz obserwować wyniki pomiarów i prognoz na stronie WIOŚ w Warszawie.

W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia, oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

Centrum kryzysowe podaje, że prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Złą jakość powietrza w Sochaczewie potwierdzają wyniki z czujników zamontowanych w mieście. W tej chwili mamy 226 % (113 µg/m³) pyłu PM 10. Czujniki zanotowały też wyjątkowo fatalny stan powietrza w Sochaczewie w dniu wczorajszym około godziny 20.00.

 

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (6)

AAAAAA

0 0

Odstawić autobusy ZKM do garaży i od razu powietrze będzie czyściejsze. 10:58, 17.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bASSWOODbASSWOOD

0 0

aaa odstaw swój samochód i od razu będzie lepsze powietrze. 00:19, 22.10.2018


UfffUfff

0 0

Po wyborach zagrożenie minie, powietrze będzie czyściejsze, charakterystyczny zapach wydobywający sie z budynku przy ulicy pierwszego maja zaniknie. 11:50, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GgGg

0 0

Może ktoś w końcu zacznie prowadzić kontrolę. Jak się pali plastikiem to co się dziwic 12:06, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtTt

0 0

Mówienie, że przyczyną złej jakości powietrza jest komunikacja, to jakaś kpina - wystarczy początek sezonu grzewczego i pojawiają się ostrzeżenia o złej jakości powietrza. Zapraszam wieczorem, z godzinę po zmroku z czujnikami w okolice skrzyżowania ulic Targowej i Kochanowskiego - z kominów wielu domów wydobywa się coś dziwnego. Naprawdę ciężko jest oddychać. 10:35, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikiMiki

0 0

Faktycznie w/g norm polskich poziom dopuszczalny to 50?g, ale poziom informowania to 200?g a poziom alarmowy to 300?g. Przestraszony redaktorek nie powinien straszyć ludzi tylko informować obiektywnie, że do alarmu, czy informowania o zagrożeniu, to nam jeszcze dużo brakuje. 18:57, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone