Zamknij
REKLAMA

Ziemowita i kasztany gotowe do przyjęcia nowego asfaltu

16:54, 11.10.2018 | JW
REKLAMA
Skomentuj

Po kilkudziesięciu latach ulica Ziemowita doczeka się nowego asfaltu. Przy okazji zrywania starego, odkryto jeszcze starszy bruk, który utwardzał drogę do lat 80-tych ubiegłego wieku. Warto wspomnieć, że przed blisko 40 laty wyróżniono Ziemowita asfaltem ze względu na ulokowaną tu przychodnię i stacjonujące przy niej karetki pogotowia.

 

Trwa asfaltowanie ulicy Ziemowita. Starą nawierzchnię zerwano, a nowa nakładka pojawi się lada dzień. Przy okazji robót dotarto do starego burku, który pokrywał drogę do lat 80-tych ubiegłego wieku. Warto podkreślić, że pokrycie kamieni asfaltem wymogła wówczas obecność przychodni oraz stacjonujących tu karetek.

I na jeszcze jedną rzecz warto zwrócić uwagę. Wspomnianą przychodnię nazywano „Kasztanki” i w zasadzie z tym kasztankami bardziej kojarzono ulicę niż z Ziemowitem. Ale kasztanki nie wzięły się z nieba. Nazwę sprowokował rząd tutejszych kasztanowców posadzonych po obu stronach drogi jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Jak przekazywali starsi sochaczewianie, drzewa te sadzili między innymi policjanci, którzy przy ulicy wznieśli dom dla sierot po swoich kolegach, którzy polegli lub zginęli w trakcie służby.

(JW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

ivoivo

1 0

Świetnie, wreszcie ulica będąca objazdem od kilku lat Piłsudskiego, Licealnej i Traugutta będzie wyremontowana. Tu apel do władz, by wreszcie zajęły się zaniedbanym od 40 lat fragmentem ul. Wojska Polskiego od Ziemowita do Licealnej. Przejazd tą trasą to ekstremalna wyprawa. Dziurawa, połamana trelinka - idealna zamiast rajdu Dakar, mamy off road w Socho
18:02, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

Kiedy zostanie wylany nowy asfalt? Zrobią to przed czy po wyborach? Taką drogę powinni zrobić w niecały tydzień, rozgrzebali i zostawili. 15:04, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone