Zamknij
REKLAMA

Warsztaty Terapii Zajęciowej: wyjątkowy jubileusz i wyjątkowe prezenty

17:03, 11.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

- Spodziewałam się gratulacji i prezentów, ale na pewno nie aż takich. Bardzo się cieszę, że jesteśmy o krok bliżej do nowej siedziby. Nowe pomieszczenia i elementy wyposażenia z pewnością przyczynią się do wzrostu efektywności naszych działań. Cieszę się także, że zawody dla osób niepełnosprawnych zostaną wznowione. Ćwiczenia ruchowe i nauka rywalizacji to integralne elementy WTZ - mówiła dla tusochaczew.pl kierownik WTZ, Magdalena Osińska.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sochaczewie istnieją nieprzerwanie od dwudziestu pięciu lat. Dziś świętowaliśmy ten piękny jubileusz, na którym pojawiło się wielu znamienitych gości. Nie zabrakło także uczestników terapii, którzy zostali przedstawieni na krótkim filmiku.

Gratulacjom i życzeniom nie było końca i trudno się temu dziwić, bowiem WTZ w pełni na nie zasługiwały. Przez dwadzieścia pięć lat pracownicy Warsztatów służą osobom niepełnosprawnym i starają się nie tylko umilić im czas oraz pomóc odnaleźć swoje hobby, ale przede wszystkim przygotować ich do pracy.

Choć prezentów było całe mnóstwo, dwa z nich były wyjątkowe. Pierwszy to wiadomość o nieodpłatnym przekazaniu działki przy Pasażu Duplickiego na budowę nowej siedziby Warsztatów, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Niemniej radości sprawił kolejny prezent – list intencyjny w sprawie wznowienia zawodów dla osób niepełnosprawnych w Sochaczewie, podpisany przez starostę Jolantę Gontę, burmistrza Piotra Osieckiego oraz Tomasza Musielskiego, prezesa Stowarzyszenia Ja Ty My z Łodzi, które przejęło prowadzenie sochaczewskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jak mówi kierownik placówki, Magdalena Osińska:

- Spodziewałam się gratulacji i prezentów, ale na pewno nie aż takich. Bardzo się cieszę, że jesteśmy o krok bliżej do nowej siedziby. Nowe pomieszczenia i elementy wyposażenia z pewnością przyczynią się do wzrostu efektywności naszych działań. Cieszę się także, że zawody dla osób niepełnosprawnych zostaną wznowione. Ćwiczenia ruchowe i nauka rywalizacji to integralne elementy WTZ.

Po oficjalnej części uroczystości odbyły się występy młodych muzyków ze szkoły muzycznej, występ artysty operowego, Lesława Białeckiego, a także licytacja dzieł, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone