Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Feliksowa na happeningu w Kożuszkach

13:04, 12.09.2018 | AS
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Feliksowie już po raz kolejny wzięli udział w policyjnej akcji, skierowanej na poprawę bezpieczeństwa – zarówno wśród kierowców, jak i samym pieszych.

 

W środę, 12 września odbył się happening na przejściu dla pieszych w Kożuszkach, w gminie Sochaczew. Uczniowie ze szkoły w Feliksowie wraz z nauczycielami przyjechali szkolnym autobusem na parking przy stacji paliw. Grupa niespełna 50 uczniów z klasy IV i VIII wraz z wychowawcami - Anną Jakubczak i Anną Grocholewską, pedagogiem szkolnym Pauliną Kocimską oraz nauczycielem wspomagającym Anną Frankowską, przy wsparciu policjantów z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowych i funkcjonariuszy drogówki Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, w środę, 12 września na przejściu dla pieszych w Kożuszkach Parcel przechodziła z własnoręcznie przygotowanymi transparentami. Sami też wymyślili hasła, które skandowali podczas całej porannej akcji. W towarzystwie policjantów uczniowie wręczali kierowcom ulotki - również na pobliskiej stacji benzynowej, na parkingu.

A wszystko to w ramach policyjnej akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, realizowanej na terenie powiatu sochaczewskiego przez Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie i szkoły podstawowe.

W akcję włączyło się także Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, przedstawiciel urzędu – Anna Syperek przekazała uczniom kamizelki i opaski odblaskowe.

Jak informuje policja piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety, znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. O tych zasadach postanowiły przypomnieć po raz kolejny już uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie.

W cykliczną akcji, podobnej jak przed rokiem, uczestniczyła też Dorota Borek, radna gminy Sochaczew.

AS

 

(AS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone