Zamknij
REKLAMA

65 tysięcy więcej na ulicę Rynkową w Teresinie

07:03, 17.08.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Remontowana obecnie, przez firmę In-Tec-Plan z Sannik, ulica Rynkowa w Teresinie, będzie droższa niż zakładano. W trakcie prac okazało się, że przebudowa powinna dotknąć instalacji wodociągowej, czego wcześniej nie wzięto pod uwagę.

 

Na ostatniej, 55. sesji Rady Gminy Teresin, podjęto uchwałę, zgodnie z którą gmina dołoży 65 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Rynkowej w Teresinie. Początkowo modernizacja miała kosztować prawie 1 700 000 złotych. Jak dla tusochaczew.pl mówi wójt gminy, Marek Olechowski: - Musimy dołożyć 65 tysięcy złotych na modernizację drogi, ponieważ po odkryciu studzienek na długości od ulicy Kwiatowej do Pocztowej,  ukazała się zarwana sieć wodociągowa. Sieć rzeczywiście ma już swoje lata, bo powstała, kiedy budowano pierwsze odcinki odwadniające. To są stare kamionki, stare instalacje. Ich montaż też pozostawia wiele do życzenia. Żeby nowa inwestycja działała poprawnie, należy wymienić część instalacji i dołożyć odwodnienie spływowe od ulicy Pocztowej do Rynkowej, a także zamontować dodatkowe studzienki.

Inwestycja, z uwzględnieniem poprawek jest już w trakcie realizacji, bowiem zdaniem wójta, nie można było zatrzymywać prac.Można się więc spodziewać, że realizacja dodatkowego zadania nie spowoduje dużych opóźnień.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone