Zamknij
REKLAMA

Ulica Piaszczysta: interwencja mieszkańców

15:01, 09.07.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Przebudowa ulicy Trojanowskiej to dla mieszkańców Sochaczewa bardzo ważna inwestycja. Nie wszyscy jednak mogą w pełni cieszyć się stopniową poprawą stanu tej drogi. Mowa o mieszkańcach ulicy Piaszczystej, którą kierowcy objeżdżają remontowaną Trojanowską.

Mieszkańcy Piaszczystej są podenerwowani zaistniałą sytuacją. – Rozumiemy, że jest remont Trojanowskiej, ale niech kierowcy stosują się do znaków drogowych – mówi właścicielka posesji przy ulicy Piaszczystej. - Ulica Piaszczysta to droga osiedlowa, tu mieszkają małe dzieci – dodaje.

Przy wjeździe na ulicę Piaszczystą z obydwu stron widnieją znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h. Niestety nie wszyscy kierowcy się do nich stosują. Większość z nich, według jednej z mieszkanek osiedla, znacznie przekracza prędkość, uniemożliwiając zjazd do posesji mieszkańcom osiedla. - Dziś miałam bardzo niemiłą sytuację. Usiłując skręcić autem w drogę dojazdową do domu, kierowca jadący za mną denerwował się, że jadę zbyt wolno, wręcz pukał się w czoło – mówi podenerwowana kobieta.

Szybka jazda po ulicy Piaszczystej stanowi zagrożenie również ze względu na pobocza, które są wysypane drobnymi kamykami. Przy szybkiej jeździe mogą powodować uszkodzenia innych pojazdów, lub stwarzać zagrożenie dla poruszających się tamtędy pieszych.

Mieszkanka, która powiadomiła nas o problemie, twierdzi, że sprawa była zgłoszona na policję,a ta obiecała zwiększyć liczbę patroli w tej okolicy, czego jednak nie zauważyła.

Drodzy kierowcy, korzystający z objazdu ulicą Piaszczystą, ale nie tylko, apelujemy o rozwagę.

 

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone