Zamknij
REKLAMA

Wybory Sochaczew: jak zagłosujecie, politycznie czy na człowieka?

22:12, 05.10.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Wyobrażamy sobie, że jest to dylemat wielu z nas. Na kogo zagłosować: na człowieka czy własne polityczne poglądy? Lubimy kandydata, cenimy go za wiele rzeczy, spoko gość przecież, mówimy, ale nie podoba nam się to, że kolega lub koleżanka startują z nie pasującej do naszego systemu wartości frakcji politycznej lub z jej poparciem. I odwrotnie, wiemy, którą opcję polityczną popieramy, albo nie popieramy żadnej, więc wówczas podoba nam się bezpartyjność komitetu, ale z różnych względów nie podoba nam się kandydat lub kompletnie nic o nim nie wiemy i to ogranicza nasze zaufanie. Jak postąpić? Ciekawi jesteśmy, czym kierujecie się w naszym sochaczewskim ogródku. Czym pokierujecie się podczas najbliższych wyborów 21 października, jeśli w ogóle się na nie wybieracie, a mamy nadzieję, że tak. Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie, wyborach i komentowania.

 

Kto z nas ma jakiś dylemat? Znam człowieka, jest OK, ale kurczę, co on robi w tej frakcji politycznej lub z jej poparciem? To nie mój świat. I odwrotnie. Wiem, na jaki światopogląd będę głosował. Wiem, że nie chcę tej partii lub tej u władzy ani w mieście, ani w powiecie, ani w kraju. Ale kurczaki, kogo oni wystawili, przecież on jest beznadziejny, fałszywy, nie zna się, wczoraj był zupełnie na innej stronie, nie można mu ufać, albo: a kto to w ogóle jest? Jak można pretendować do takiego stanowiska, nie mając żadnych lokalnych zasług?

Co robić? Pytamy własnego sumienia. Jedno jest pewne. Na pewno trzeba iść na wybory, sprawę przemyśleć i zagłosować. Tylko tak możemy decydować o sobie, o naszym mieście, powiecie, mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Niektórzy mówią, nie ma dla mnie kandydatów, nikt mi się nie podoba, mam to w nosie. Zachęcamy, by w nosie nie było. I w tym miejscu warto sobie odpowiedzieć na pytanie, na kogo w tej naszej absolutnie lokalnej sytuacji wolimy zagłosować podczas najbliższych wyborów samorządowych 21 października, na człowieka czy światopogląd polityczny? Co w skutkach będzie lepsze dla mojego miasta, gminy, powiatu? Zachęcamy do udziału w sondzie, wyborach i komentarzy.

Wybory 2018: człowiek czy poglądy polityczne?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(Redakcja)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

ZbigniewZbigniew

1 0

Czy ten sondaż jest prawdziwy ? Przykładem są decyzje radnych Sochaczewa mijającej kadencji, którzy realizowali wytyczne z Nowogrodzkiej na jednym z rond. 09:37, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone