Zamknij

Tor pontonowy w Kampinosie: pierwszy w regionie i za darmo

10:05, 26.07.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Tor tubingowy jest jak wielka zjeżdżalnia. Z tą różnicą, że do zjeżdżania używa się tu specjalnych pontonów. Taką atrakcję oferuje Kampinos. Trudno się nie skusić, biorąc pod uwagę, że z obiektu skorzystamy bezpłatnie.

 

Choć wielkie otwarcie inwestycji miało miejsce 30 maja, w czasie roku szkolnego tor otwarty był tylko w weekendy. Wakacje jednak sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu i od tego miesiąca na torze pozjeżdżamy od czwartku do niedzieli w godzinach między 15.00, a 20.00.

Inwestycja kosztowała blisko 160 tysięcy złotych. Ponad połowę stanowiły środki unijne, przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Tor, zlokalizowany na naturalnej skarpie przy stadionie, ma 120 metrów. Oprócz trzech zakrętów obiekt posiada platformę startową i niemal stumetrową ścieżkę podejścia. Z piętnastu pontonów można korzystać od trzeciego roku życia. Górnej granicy wieku nie ma, stąd korzystać z atrakcji mogą również dorośli. Jedynym ograniczeniem jest waga nieprzekraczająca stu kilogramów. Warunkiem otwarcia toru jest, oczywiście, sprzyjająca pogoda: w deszczowe dni tor będzie nieczynny.

 

(Redakcja)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone