Zamknij

sobota, 11.08, godz. 12.00 15.00

Żelazowa Wola

Sezon koncertowy w Żelazowej Woli trwa od maja do końca września. W tym czasie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 i 15.00 można wysłuchać recitali w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, przede wszystkim laureatów Konkursów Chopinowskich.

W miesiącach letnich zapraszamy na Recitale Chopinowskie w wykonaniu światowej klasy pianistów. 11 sierpnia wystąpi Adam Goździewski

Program

  • Fryderyk Chopin
  • Scherzo nr 3
  • Barkarola op. 60
  • Polonez-Fantazja op. 61

 

Edwin Kim

Wielokrotnie nagradzany pianista Edwin Sungpil Kim występuje jako recitalista, kameralista i solista orkiestrowy po całych Stanach Zjednoczonych oraz w ojczyźnie – Korei Południowej. Wychwalany przez International Piano Magazine za występy natchnione „magią w atmosferze, indywidualnością i wytwornością”, włada repertuarem obejmującym ponadczasowe arcydzieła literatury fortepianowej, a także innowacyjne nowe kompozycje. We wrześniu 2017, Kim wygrał I Nagrodę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego poloneza w III Australijskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Canberze. Jego nadchodzące angaże obejmują m.in. tournée z recitalami w Korei we wrześniu 2018. W styczniu 2016 roku artysta wykonał XXIII Koncert fortepianowy A-dur K. 488 Wolfganga Amadeusa Mozarta z Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego, a także recital dla Ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie w Spaso House. Inne angaże w 2016 roku obejmowały m.in. Potrójny Koncert Ludwiga van Beethovena z renomowanym skrzypkiem Herbertem Greenbergiem i wiolonczelistką Amandą Forsyth z Zukerman Trio na Festiwalu PRISMA (Pacific Region International Summer Music Academy), gdzie służy w kadrze wykładowczej od 2015 roku. Jako recitalista Kim występuje w prestiżowych salach oraz w mniej formalnych przestrzeniach, które wspierają misję powszechnego udostępniania muzyki klasycznej. Występował w ramach Yamaha Rising Artist Series, w Operze w Sydney, Seoul Arts Center oraz Sejong Center for the Performing Arts. W 2015 roku usłyszała go wielotysięczna publiczność w metropolii Nowego Jorku z recitalem utworów Chopina, wykonywanych na żywo w radiofonii WWFM. Pianista otrzymał I Nagrodę w Jefferson Symphony International Young Artists Competition w 2011 w Colorado oraz w South Orange Symphony Orchestra Artist Competition w 2009. Jest również laureatem IV Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Isanga Yuna w 2010 w Tongyeong (Korea) oraz III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Manchesterze w 2009 w Wielkiej Brytanii. Edwin Sungpil Kim otrzymał stopnie Master of Music oraz Bachelor of Music w Peabody Conservatory w Baltimore, Maryland (USA), gdzie studiował u renomowanej artystki-pedagog Yong Hi Moona. Wcześniej kształcił się przez cztery lata u wybitnego pianisty Martina Canina w Wydziale Przygotowawczym Juilliard School w Nowym Jorku. Poza działalnością koncertową, pianista przygotowuje doktorat w ramach Doctor of Musical Arts w Peabody Conservatory w klasie Briana Ganza.

Fot.  www.sungpilkim.com

 

 


wtorek16 października

środa17 października

czwartek18 października

piątek19 października

sobota20 października

niedziela21 października

piątek26 października

sobota27 października

niedziela28 października

środa31 października

piątek2 listopada

piątek9 listopada

sobota10 listopada

sobota17 listopada

niedziela18 listopada

sobota24 listopada

niedziela9 grudnia

sobota15 grudnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone