Zamknij

Komendarek ma 70 lat: urodziny ojca chrzestnego polskiej elektroniki

09:54, 11.10.2018 | Grażyna Gajda
REKLAMA
Skomentuj

W środę 10 października na antenie Radia Sochaczew Władysław Komendarek „Gudonis” świętował swoje 70.  urodziny. Były życzenia od słuchaczy i przyjaciół artysty oraz statuetka z napisem "Są tylko dwa zjawiska wieczne. Kosmos i Komendarek". Muzyk zrewanżował się muzyką na żywo. To był niesamowity koncert, magiczny, „muzyka nie z tej planety”.

 

Instrumentalista, kompozytor muzyki elektronicznej, autor piosenek. Papież polskiej muzyki elektronicznej. Ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt albumów autorskich wydanych na płytach analogowych, kasetach i płytach kompaktowych. Jego  kompozycje są umieszczone na płytach  składankach  wydanych  w kraju i zagranicą. Skomponował  muzykę do wielu spektakli teatralnych i filmów, tworzy i koncertuje nieustanie.

 Karierę muzyczną  rozpoczął się od udziału w zespołach szkolnych Pelikany i Kormorany. Następnie grał w zespole Borysy.  Momentem przełomowym w jego karierze muzycznej było utworzenie słynnej grupy „Exodus”,  to był rok 1975.

Każdy koncert Władysława Komendarka to niepowtarzalny spektakl, misterium o dużym ładunku ekspresji i dynamiki. Oryginalna muzyka elektroniczna połączona ze śpiewem artysty w nieznanym języku, płynącym jak gdyby z głębi jego duszy. Wrażenie słuchaczy jest na tyle niesamowite, że koncert można porównać do czegoś w rodzaju obrzędu plemiennego z udziałem szamana.

(Grażyna Gajda)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone