Zamknij

Sochaczew 7 wieków historii: pokazy konne i zajęcia strzeleckie

10:34, 09.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

14 października odbędzie się ósma edycja pikniku rodzinnego ”Sochaczew - 7 wieków historii”, którego pomysłodawcą był Jakub Wojewoda, kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Na gości czekają pokazy militarne, konne i wiele innych atrakcji.

 

Już pierwszy piknik organizowany był z zamiarem kontynuacji. Co roku mamy możliwość zapoznać się z innymi czasami. Jak mówi Jakub Wojewoda:

- Chcieliśmy wprowadzić coś nowego, cyklicznego do oferty kulturalnej Sochaczewa i powiązać to z historią naszych okolic. W tym roku wehikuł czasu zabierze nas do okopów wielkiej wojny. Przypomnienie I wojny światowej doskonale wpisuje się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na gości czeka wiele atrakcji. Możemy się spodziewać swoistego przeglądu umundurowania i sprzętów, jakich używano w czasie pierwszej wojny światowej. Będą wystawy plenerowe, pokazy artyleryjskie, pirotechniczne i niewielka bitwa główna, która zakończy wydarzenie. Jak mówi Jakub Wojewoda:

-Pokażemy motyw związany z walkami o Sochaczew z 1914 roku. Będą to walki między wojskami niemieckimi, a rosyjskimi. W czasie pikniku nie zabraknie też pokazów kawaleryjskich, które zapewniają nam zaprzyjaźnieni kaskaderzy konni, grający w wielu polskich filmach. Dla dzieci przewidziane są zajęcia strzeleckie i fotobudka. Poza tym będzie strefa handlowa i pyszny, wojskowy gulasz na rozgrzanie.

Zapraszamy w niedzielę 14 października między 14.00, a 18.00 na Pola Czerwonkowskie przy ulicy Olimpijskiej.

 

foto poglądowe

(J.L)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone