Zamknij

Paderewski znowu w Sochaczewie

13:21, 08.10.2018 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z elementów świętowania stulecia odzyskania niepodległości w Sochaczewie jest rekonstrukcja przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Sochaczewa. O 10:30 w poniedziałek uczniowie sochaczewskich szkół zebrali się w Muzeum Kolejki Wąskotorowej, skąd pociągiem retro wyjechali w kierunku Chodakowa. Jak w rozmowie z portalem relacjonuje Joanna Niewiadomska - Kocik:

- W każdym wagonie kolejki byli animatorzy muzyczni, którzy z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych śpiewników śpiewali z młodzieżą patriotyczne pieśni z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Jednym z pasażerów był oczywiście sam Paderewski.

Pociąg z Paderewskim - w rolę polityka i muzyka wcielił się Oskar Kobierecki z LO imienia Chopina w Sochaczewie - zatrzymał się na stacji w Chodakowie, skąd zebrani w towarzystwie Orkiestry Dętej "Sochaczew" udali się do Sochaczewskiego Centrum Kultury. Tam czekała główna atrakcja, czyli spektakl "Paderewski, który wygrał Polskę na fortepianie" w wykonaniu uczniów sochaczewskiego liceum w reżyserii Bogusławy i Jacka Górnickich. Jak przyznaje autor scenariusza sztuka w sposób uniwersalny pokazuje okoliczności w jakich Paderewski łączy się z niepodległością Polski, jako muzyk i polityk. Mottem sztuki jest przekazanie widzom, że warto walczyć o założone cele, tak jak robił to Paderewskim, który poza odniesieniem niewątpliwego sukcesu był po prostu dobrym i przyzwoitym człowiekiem.

Spektakl "Paderewski, który wygrał Polskę na fortepianie" zostanie przedstawiony dorosłej publiczności 10 października w hotelu Chopin.

(P.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

ZniesmaczonaZniesmaczona

0 0

Paderweski przewraca się w grobie jak patrzy na to co dzieje się w Sochaczewie. Brak miejsc pracy, miasto służy jako noclegownia, ciągłe imprezowanie za publiczne pieniądze, jeden wielki skandal. Jak patrzę na te banery to mam odruchy zwrotne, robi się niedobrze patrząc na namolność i pazerność tej władzy. 13:32, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone