Zamknij

Pamięć i tradycja: wystawa policyjna w kramnicach miejskich

14:23, 10.07.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w kramnicach miejskich miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy, upamiętniającej funkcjonariuszy policji państwowej, którzy pełnili służbę w latach 1919-1939. Większość zbiorów dotyczy jednak przedwojennych policjantów, którzy urodzili się, lub służyli w Sochaczewie.

Część eksponatów policjanci zdobyli sami. Mowa tu przede wszystkim o zdjęciach budynków, należących niegdyś do policji. W zdobyciu pozostałych materiałów niezwykle pomocny okazał się ksiądz senior Tadeusz Kraszewski, który udostępnił do zeskanowania kartki pocztowe ojca, wysyłane do rodziny z łagrów oraz fotografie z rodzinnego albumu. Wystawie przysłużył się również Dariusz Gałązka, emerytowany policjant komendy sochaczewskiej, który przekazał część eksponatów, związanych z życiem jego dziadka, Jana Gałązki, zastrzelonego w Twerze.

Na wystawie można obejrzeć skany dokumentów i starych gazet, traktujących o funkcjonariuszach policji. Oprócz tego na wystawie prezentowane są sylwetki sochaczewskich policjantów, ich zasługi.

Sporo miejsca poświęcono Wacławowi Kruziewiczowi, inicjatorowi powstania Domu Rodziny Policyjnej w Sochaczewie.

Wystawę można oglądać do niedzieli w sochaczewskich kramnicach miejskich. Na miejscu można się spotkać z oficer prasową KPP w Sochaczewie, Agnieszką Dzik, która serdecznie zaprasza do obejrzenia zbiorów.

Na zdjęciu policjanci, odwiedzający wystawę.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone