Zamknij

Kapela Mazowiecka na placu Kościuszki

13:56, 27.06.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

W ramach Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego, którego początek zainaugurował fenomenalny występ Warszawianki, już w niedzielę będziemy mieli okazję zobaczyć występ znanej i cenionej przez Sochaczewian Ludowej Kapeli Mazowieckiej. Występ odbędzie się ponownie o godzinie 19.00, kiedy większość z nas jest po pracy, a słońce, które nie jest już tak intensywne, pozwala na chwilę wytchnienia.

Kapela ma w swoim repertuarze utwory patriotyczne, sakralne i biesiadne, a także kolędy i pastorałki. Na jej koncertach przewija się także motyw łowicki. O tym jak jest znana i ceniona mówią jej występy w ambasadach, na Zamku Królewskim w Warszawie czy w janowskiej stadninie koni podczas światowej aukcji. Kapela wielokrotnie koncertowała za granicą m. in. w Bułgarii czy Szwecji.

Jak mówi Halina Pędziejewska z Wydziału Sportu, - Promujemy to, co nasze, zwłaszcza że Kapela Mazowiecka odnosi ogromne sukcesy. Reaktywowała swoją działalność, ma na koncie nową płytę. Ostatnio pokazała też nową odsłonę występując w Warszawie z zespołem rockowym.

Tego widowiska nie można przegapić. Zapraszamy w niedzielę o 19 na plac Kościuszki w Sochaczewie. Wstęp wolny.


foto: Andrzej Homziuk

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone