Zamknij

Rugbiści Orkanu pokazali charakter

13:52, 21.10.2018 Redakcja Aktualizacja: 14:18, 21.10.2018
Skomentuj

Niestety porażką zakończyło się ostatnie spotkanie w tym sezonie w ekstralidze rugby w grupie mistrzowskiej rugbistów Wizz Orkan Sochaczew. W sobotę 20 października na własnym boisku ulegli aktualnym wicemistrzom Polski, Ogniwu Sopot 24:27, choć do przerwy po bardzo dobrej grze prowadzili 24:14. Niestety w końcówce goście zdołali doprowadzić do remisu, a w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Orkan należy jednak pochwalić za to spotkanie. Podopieczni Andrzeja Kopyta pokazali charakter, wolę walki i determinację. W pierwszej połowie, mimo złego początku sochaczewscy rugbiści zagrali koncertowo. Momentami ręce same składały się do oklasków.

Jeśli ten skład utrzyma się na wiosnę i okres przygotowawczy zostanie przepracowany sumiennie, to sochaczewscy rugbiści na wiosnę będą rywalizowali z najlepszymi jak równy z równym.

Wizz Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot 24:27 (24:14)

Punkty: Michał Kępa 9, Jakub Budnik 5, Maciej Brażuk 5, Kamil Palasik 5

Orkan: Markiewicz, Gadomski, Sandro Jelia, Poniatowski (Polakowski), Niemyjski (Syperek), Palasik (Wawrzyńczak), Sokivaha Taufi (Gołębiowski), Brażuk, Fursenko, Kępa, Mechecki, Budnik, Marcin Krześniak, Niemiec, Violetti Kolo