Zamknij

XIV Bieg Papieski 2018 w Sochaczewie

12:46, 09.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

- Każdy, kto chciałby wziąć udział w swego rodzaju pielgrzymce biegowej ku pamięci pontyfikatu Jana Pawła II, a przy okazji przyczynić się do promowania zdrowego stylu życia, może się do nas zgłosić – mówi Krzysztof Werłaty, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” oraz dyrektor SP3 w Sochaczewie.

 

Co roku Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” organizuje bieg papieski. Bieg ma już swoją historię, ponieważ przed nami jego czternasta edycja. Na przestrzeni lat uczestników systematycznie przybywało, tak że z 30 biegaczy w pierwszych edycjach, ich liczba urosła do 300.

Jak mówi Krzysztof Werłaty, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” oraz dyrektor SP3 w Sochaczewie:

- Każdy, kto chciałby wziąć udział w swego rodzaju pielgrzymce biegowej ku pamięci pontyfikatu Jana Pawła II, a przy okazji przyczynić się do promowania zdrowego stylu życia, może się do nas zgłosić. W biegu wszyscy są zwycięzcami, bo każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal. Są jednak nagrody szczególne dla pierwszych miejsc oraz najliczebniejszej grupy zorganizowanej i w kategorii najmłodszego oraz najstarszego uczestnika biegu.

Długość trasy to 4700 metrów. Trasa rozpoczyna się przy kościele w Chodakowie, kończy przy pomniku Jana Pawła II na placu Kościuszki. Zapisy są możliwe w sekretariacie biegu w dniu zawodów. Start biegu 14 października o 13.15.

 

Na zdjęciu ubiegłoroczne zwyciężczynie w kategorii kobiet. Najlepsza okazała się niespełna 11-letnia Eliza Galińska z Pruszkowa.

(J.L)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone