Alois Kańkovsky ponownie najlepszy w Teresinie

14:04, 29.07.2018 T.M Aktualizacja: 09:53, 30.07.2018

Czech Alois Kańkovsky został zwycięzcą ostatniego etapu 61 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, który w tym roku rozegrany został w Teresinie. W klasyfikacji generalne triumfował Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice.

Teresin po raz trzeci gościł uczestników Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, ale po raz pierwszy rozegrany został tu ostatni etap. Osiem okrążeń po 21km dało w sumie 168km do pokonania. Na starcie stanęło 127 kolarzy z dwudziestu epip (11 polski i 9 zagranicznych). Przez cały czas kolarzom towarzyszył niemiłosierny upał. Mimo to średnia prędkość wyścigu była na poziomie 44km/h co jest bardzo dobrym wynikiem.

Na początku etapu od peletonu oderwało się sześciu kolarzy, którzy w pewnym momencie mieli prawie trzy minuty przewagi nad pozostało stawką. Jednak im bliżej do mety tym ta przewaga zaczęła topnieć. Na ostatnim okrążeniu bardzo dobrze pracująca grupa CCC Sprandi Polkowice dogoniła uciekających. Jednak nie udało się jej wysunąć na prowadzenie swoje lidera Szymona Sajnoka, który w Teresinie musiał uznać wyższość Aloisa Kańkovskiego.

Warto dodać, że przed rozpoczęciem etapu odbył się wyścig Mini Mazovia Tour oraz Masters. Ponadto po ceremoni wręczenia pucharów posadzono dwa dęby imienia Zdzisława Kalińskiego i Adama Zagajewskiego na pamiątkę tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości.