Zamknij
REKLAMA

Iłów: 400 nowych drzew za Orlikiem w społecznym czynie

14:24, 11.10.2018 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy radni postanowili nadać nazwę nowemu terenowi rekreacyjnemu, jaki powstał na terenie Iłowa w okolicy boiska Orlik i Hali Sportowej.

 

Jak mówiła radna Dorota Bernat, jest to koronna zasługa pana Jana Mierzwickiego, który był inicjatorem i głównym wykonawcą  powstania tam parku.

- Choć podkreślić należy dobrą wolę i współpracę wójta Romana Kujawy i sekretarza gminy Przemysława Nowackiego, to, co zrobił pan Janek – mówiła podczas sesji radna Dorota Bernat - zasługuje na  najwyższe wyrazy uznania. Włożył w to swoją pracę i swoje pieniądze.

Sam Jan Mierzwicki wspominał, iż robił to z myślą, że będzie to park dla kolejnych pokoleń. Położony jest  na gminnej działce o powierzchni 80 arów, gdzie do tej pory rosła trawa i zielsko. Wpadł więc na pomysł, żeby zorganizować tam park, a po wizycie w gminie i rozmowach o przeznaczeniu działki, w wyniku zbiórki na tym terenie, posadzono prawie 400 drzewek większych i mniejszych, a sam inicjator dofinansował brakującą, wcale niemałą sumę.

Następnym jego pomysłem jest utwardzenie alejek, które mogą służyć do spacerów i sportowego wypoczynku i wyposażenie parku w niezbędną infrastrukturę.   

A że rok ten jest wyjątkowy dla naszej historii, zaproponował nazwę „Park im. 100-lecia odzyskania niepodległości”, którą radni przyjęli jednogłośnie. Teraz nie pozostaje nam nic innego, niż cierpliwie poczekać, aż drzewa urosną.

wach 

(Wach)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone