Zamknij
REKLAMA

Egzotyczna modliszka w Kożuszkach Parcel

10:47, 07.08.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku dni w mediach pojawiają się doniesienia o modliszkach, które na niespotykaną dotąd skalę, pokazują się w Polsce. Widziano je w warszawskich blokach, ale także w powiecie sochaczewskim.

Jedna z Czytelniczek podzieliła się z nami zdjęciem modliszki, która z wyraźnym zainteresowaniem zwiedzała Kożuszki Parcel. Owadowi najwyraźniej pozowanie do aparatu się spodobało, bo postanowił zatrzymać się przed obiektywem dłuższą chwilę.

Jak dla tusochaczew.pl mówi Jadwiga Sikorska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie, a niegdyś nauczycielka biologii: - Jestem zaskoczona ich obecnością w centralnej Polsce. Modliszki nie występują zbyt często w naszym kraju, co najwyżej na południu. Żyją na obszarach, gdzie jest gorąco i wilgotno, widocznie utrzymujące się w Polsce upały, zmyliły modliszki. Myślę, że jak tylko zrobi się chłodniej, owady szybko zmienią miejsce bytowania.

Większość z nas kojarzy te owady z dosyć niezwykłych rytuałów godowych, w czasie których samica zjada samca jeszcze w czasie stosunku płciowego. Pozwala jej to na zmagazynowanie dawki energii. Owady są jednak niegroźne dla człowieka, a do tego w naszym kraju są chronione prawem. Jeśli więc spotkamy na swojej drodze zielonego przyjaciela, najlepiej zostawić go w spokoju.

foto: Katarzyna Lipińska

(J.L)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone