Zamknij
REKLAMA

Pensjonariusze Domu Opieki w Młodzieszynie aktywnie spędzają czas

09:03, 10.08.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy  Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oprócz znakomitej opieki medycznej mogą liczyć również na atrakcyjne możliwości spędzania czasu wolnego. W ostatnich dniach odwiedzili Koszelówkę oraz Niepokalanów.

 

Korzystając ze słonecznej pogody, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie spędzili dzień w Koszelówce. Nad jeziorem Zdworskim każdy znalazł coś dla siebie. Niektórzy oddawali się słonecznej kąpieli, inni przeciwnie – kąpieli tradycyjnej, w błyszczącej od słońca tafli wody. Nie był to jedyny wyjazd w ostatnich dniach. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej odwiedzili także Niepokalanów i znajdujące się w nim Sanktuarium. Wspólna modlitwa i zwiedzanie okolicy pozwoliły na zacieśnienie więzów i poprawę nastrojów. Obecnie planowany jest wyjazd do Wyszogrodu na rejs po Wiśle, który odbył się też w roku ubiegłym i cieszył się dużym zainteresowaniem pensjonariuszy. 

Skąd pomysły na wycieczki? Jak dla tusochaczew.pl mówi Wioletta Ziernik, instruktorka terapii: - Badamy potrzeby mieszkańców poprzez rozmowę, potem pytamy po pokojach, kto byłby danym wyjazdem zainteresowany. Oczywiście nie wszyscy mogą korzystać z tej formy terapii, chociażby ze względu na ograniczenia ruchowe. Mamy też niewielki bus i tylko dwóch opiekunów, dlatego część pensjonariuszy wyjeżdża w jednym terminie, a inna - w drugim. 

Wyjazdy, organizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie są wliczone w koszty zabiegów terapeutycznych i rzeczywiście ma to swoje uzasadnienie, bo relaks na świeżym powietrzu i zmiana otoczenia wychodzi mieszkańcom domu pomocy społecznej na dobre. Poza tym część pensjonariuszy ma zniżki z racji wieku lub stopnia niepełnosprawności, co obniża koszty wyjazdu. Musi coś przecież zostać na niewielkie kieszonkowe dla wycieczkowiczów.

Pensjonariusze zdają się być zadowoleni z wyjazdów. Pozostaje nam więc życzyć wielu pomysłów na kolejne wycieczki dla organizatorów i dużo zdrowia dla pensjonariuszy, aby mogli aktywnie w nich uczestniczyć.

foto:Urząd Gminy Młodzieszyn

(J.L)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone